Jeszcze więcej narzędzi do mierzenia szybkości witryny! Nasze TOP 3


Przyspiesz swoją stronę!

Długie oczekiwanie na załadowanie się strony powoduje złość i frustrację. Nikt nie lubi czekać, chcemy szybkich i sprawnych rozwiązań. Możemy też być pewni, że zniechęcony czekaniem użytkownik zrezygnuje z odwiedzenia witryny. Jeśli nie chcemy, by trafił do konkurencji, nasza strona nie powinna ładować się dłużej niż 3 sekundy.

Co możemy zrobić, aby skrócić czas oczekiwania? Dwa tygodnie temu przedstawiliśmy Speed Report, jednak nie jest to jedyna dostępna opcja. Wytypowaliśmy 3 kolejne narzędzia, które pomogą w przyspieszeniu witryny. Pamiętaj, aby każdą z witryn przeanalizować kilkukrotnie, ponieważ jednorazowe sprawdzenie może być nieskuteczne. Żeby poprawić szybkość strony, warto też stosować się do wskazanych wytycznych.

Jednak jeśli czujesz, że nie jesteś w stanie samodzielnie przeprowadzić optymalizacji, odezwij się do nas na hi@seoleader.pl , a zrobimy to za Ciebie.

1. Google PageSpeed Insights

Pozwala na uzyskanie danych o wydajności strony zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i stacjonarnych. Po przeprowadzeniu analizy zawartości strony podrzuca szczegółowe sugestie na temat tego, które elementy wymagają poprawek. Po wprowadzeniu URL-a wydaje ocenę o witrynie w skali od 1 do 100 i generuje listę sugerowanych optymalizacji ze względu na ich priorytet.

2. GTmetrix https://gtmetrix.com

To darmowe narzędzie pozwalające na uzyskanie raportów o wydajności naszej witryny. W swoim działaniu wykorzystuje dane z Google PageSpeed i Yslow oraz generuje praktyczne rekomendacje. Gtmetrix można wykorzystywać także jako wtyczkę do WordPressa.

3. Pingdom Tools https://tools.pingdom.com

To test służący analizie szybkości ładowania witryny. Jest prosty w obsłudze, ponieważ został stworzony zarówno z myślą o początkujących, jak i o ekspertach w optymalizacji stron.

Dodatkowo oferuje:

  • możliwość monitorowania dostępności witryny,
  • możliwość monitorowania serwera,
  • informacje o odwiedzających.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Pisz śmiało na hi@seoleader.pl