Bezpieczna strona WWW


Surfując w Internecie pomiędzy różnymi stronami, omijamy te podejrzane i niegodne zaufania. Warto rzucić okiem, czy strona, którą aktualnie przeglądamy, jest bezpieczna. Mówi nam o tym zielona bądź szara zamknięta kłódka umieszczona na pasku adresu.

Bezpieczeństwo na stronach firmowych

Aby zapewnić bezpieczeństwo na stronie firmowej, należy dodać certyfikat SSL. Zapewni to szyfrowane i bezpieczne połączenie użytkownika z naszą stroną. Bezpieczna strona z pewnością wzbudzi zaufanie odbiorcy, co przełoży się na komfort przeglądania witryny.

Jak zapewnić bezpieczeństwo w e-commerce?

Tutaj opcji jest więcej. Na samym początku musimy dodać do naszej strony certyfikat SSL, o czym można przeczytać wyżej. Jeżeli prowadzimy płatności on-line, powinniśmy zamieścić w widocznym miejscu informacje o rodzajach i metodach płatności. Wzbudzi to zaufanie odbiorcy, ponieważ będzie wiedział, jaka firma procesuje płatności. Bramki płatnicze takie jak np. Pay-u czy Dotpay mają wyrobioną renomę i słyną z wysokiego standardu bezpieczeństwa. Jeśli korzystasz z usług tego typu firm, warto umieścić ich logo na stronie.

Bezpieczne kupujemy tylko z zaufanego miejsca. Trzeba pokazać użytkownikowi, że wiele osób korzysta z naszego sklepu. Dlatego w sklepie powinna być włączona możliwość komentowania i oceny produktów. Jeżeli sklep otrzymał jakąś nagrodę – warto ją zamieścić na stronie. Można także korzystać z widgetów, które potwierdzają i gwarantują bezpieczne zakupy w sklepie internetowym.